LOTOS Griffin Cup: AP Jedynka Reda wygrała turniej dla rocznika 2009

AP Jedynka Reda wygrała czwarte zawody w III edycji Turniejów Halowych o Puchar Prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. W finale AP Jedynka Reda pokonała 3:0 SAP Sopot. Brązowe medale wywalczyli zawodnicy Raduni Stężyca, którzy w meczu o trzecie miejsce wygrali 4:1 z Escolą Futbolu Pruszcz Gdański.

Był to drugi turniej eliminacyjny. Do turnieju finałowego oprócz czterech wyżej wymienionych drużyn awansowały zespoły z miejsc pięć i sześć: Sztorm Kosakowo i DSPN Kwidzyn. W sobotę w turnieju w Wejherowie wyłoniono kolejnzch sześć zespołów, które awansowały do turnieju finałowego.Stawkę uzupełnią trzy zespoły, które wskaże pion szkolenia Pomorskiego ZPN. Ostatnie miejsce zarezerwowane jest dla gospodarzy. Turniej finałowy odbędzie się 11 stycznia w Trąbkach Wielkich. Zwycięzca pojedzie do Warszawy na ogólnopolski turniej o Puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Wracając do samego turnieju to na uwagę zasługuje wysoka forma AP Jedynka Reda, która w 6 meczach zdobyła 20 bramek tracąc tylko 1, co zaowocowało dwoma nagrodami indywidualnymi - najlepszego strzelca oraz najlepszego zawodnika turnieju LOTOS Griffin Cup. Trzykrotnie o awansie do dalszej fazy rozgrywek (dwukrotnie w ćwierćfinale i w jednym z półfinałów) decydowały rzuty karne. Dwukrotnie o zwycięstwie decydowała dopiero 6 seria rzutów karnych i, co ciekawe, w obu przypadkach zwycięsko z gry nerwów wychodziła SAP Sopot pokonując przeciwników 6:5.

Ćwierćfinały
(A2 – B2) Myśliwiec Tuchomie - SAP Sopot 0:0 (karne 5:6)
(C1 – 3 A/B) Radunia Stężyca - Sztorm Kosakowo 1:1 (karne 2:0)
(A1 –3 B/C) Escola Futbolu - DSPN Kwidzyn 2:0
(B1 – C2) AP Jedynka Reda - LZS Dragon Bojano 1:0

Mecze o miejsca 5-8
Myśliwiec Tuchomie - Sztorm Kosakowo 0:2
DSPN Kwidzyn - LZS Dragon Bojano 2:1

Półfinały
SAP Sopot - Radunia Stężyca 1:1 (karne 6:5)

SAP Sopot - AP Jedynka Reda 0:3

Najlepszy zawodnik: Jakub Kur (AP Jedynka Reda)
Najlepszy bramkarz: Piotr Felskowski (Radunia Stężyca)
Król strzelców: Michał Jagiełka (Jedynka Reda)

Puchary, medale oraz nagrody wręczali: wiceprezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej - Andrzej Szwarc, prezes Sztormu Kosakowo - Antoni Wica, koordynator MAMO w województwie pomorskim - Arkadiusz Janor, trener kadry Pomorza U-13 Łukasz Godlewski.

Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji turnieju dla Sztormu Kosakowo, na czele z prezesem Antonim Wicą.

Sponsorem tytularnym cyklu turniejów LOTOS Griffin Cup o Puchar Prezesa Pomorskiego ZPN jest Grupa LOTOS.

LOTOS

Patronat Medialny nad cyklem turniejów sprawują Radio Gdańsk i Dziennik Bałtycki.

Partnerami technicznymi są Sklep Piłkarski no10.pl i Oshee.